Mantorp Hästsportarena - Kontakta oss

Mantorp Hästsportarena| Kontakta oss

Östergötlands Travsällskap

Västerlösavägen 12
595 58 Mantorp

Leveransadress: Västerlösavägen 12, 595 58 Mantorp

Fakturaadress: som pdf till faktura@mantorptravet.com

Telefon: 0142-825 00 (växel)
Mail: info@mantorp.travsport.se

Expeditionstid

Måndag-fredag 08.30-12.00 
Startanmälningsdagar och tävlingsdagar: 08.30-12.00 och 13.00-16.30.

Sportkontoret
Arenachef: Linda Nordvall
Tel: 070-213 82 52
Email: linda.nordvall@mantorp.travsport.se

Sport- och hästägaransvarig: Roger Elebring
Tel: 0142-82506 och 070-840 88 89 
Email: roger.elebring@mantorp.travsport.se

Marknad, Försäljning & Evenemang:
Erica Rydell
Tel: 070-786 52 92
Email: erica.rydell@mantorp.travsport.se

Lars Gutke
Tel: 070-212 96 24
Email: Lars.Gutke@mantorp.travsport.se


Mantorp Travskola
Epost: travskolan@mantorp.travsport.se

Utbildningsansvarig: Malin Lindström
Tel: 070 213 82 53
Epost: malin.lindstrom@mantorp.travsport.se

Instruktör: Hannele Ruusunen
Tel: 070 761 52 93
Epost: hannele.ruusunen@mantorp.travsport.se

Instruktör: Petronella Hecht Karlsson
Tel: 073 947 99 89
Epost: petronella.hecht.karlsson@mantorp.travsport.se

 

 



 

- annons -

Anläggning/bana

Banansvarig:
Christer Eriksson 070-263 24 01

Anläggning:
Andreas Andersson 070-795 28 53
Roger Hedqvist 070-213 82 51

Travskola:
Malin Lindström 070-213 82 53
Hannele Ruusunen 070-761 52 93

Image
Image

MANTORP ARENA MED HÄSTEN I CENTRUM

Trav- och ridsporttävlingar är givna i kalendern men där finns också andra spännande evenemang.

Image

Boka bord till vår restaurang eller till vår caféläktare. För information om menyer, tider för ankomst, bokning etc.

- annons - ridsport